06/06/2012 - newsletter # 7

באופן יוצא דופן, התעשייה הותיקה ביותר בעולם, תעשיית התערוכות והירידים לא רק שאינה מאבדת מהרלבנטיות שלה, היא הולכת ומתחזקת.

 

זאת, כאשר, במקביל, העולם מושפע משינויים כלכליים שכופים אף שינויים מבניים, כלכלות מתמוטטות, וחברות פושטות רגל. במשבר העולמי האחרון בשנים 2008 - 2009 , הורגשה האטה גם בתעשיית התערוכות, אולם בעוד בתעשיות שונות המשבר עדיין מורגש, זו האחרונה התאוששה ואף החלה לרשום גידול.

 

Win Win Situation

 

הסוד הגדול של התערוכות הוא גם המתכון המבטיח את הצלחתן: בשנים טובות, השתתפות בתערוכות, עבור חברות יצרניות או משווקות, היא הדרך המהירה והיעילה ביותר להגיע פנים אל פנים אל לקוחות ולהציג בפניהם חידושים.

בשנים רעות, כאשר המשימה היא לשמור על מקומך בשוק, עד יעבור זעם, תערוכות הן האמצעי הזול ביותר והיעיל ביותר להשיג את המטרה.

 

לאס וגאס - לא מה שחושבים

מדינות שמעודדות את תעשיית התערוכות מכירות ומוקירות  את השפעתן על הכלכלה המקומית. מאות אלפי אנשים מועסקים ישירות בתעשייה זו. מליונים אחרים מוצאים את פרנסתם מהתעשייה. במקרים רבים, קיומה של עיר מותנית בהצלחת מרכז התערוכות שלה. הדבר בולט במיוחד בגרמניה, אבל לא רק.

מעטים מודעים לכך שהצלחתה של לאס וגאס היא לא בזכות בתי הקזינו שמושכים אליה מהמרים. הבסיס להצלחה הם מאות אלפי האנשים המשתתפים מדי שנה בתערוכות ובקונגרסים המתקיימים בעיר.... ובדרך גם מהמרים. קצב הקמת מרכזי קונגרסים ותערוכות בעיר הוא מהגדולים בעולם.

 

סין הולכת על תערוכות

 

מי שעוקב אחרי קצב הקמת מרכזי תערוכות בסין, יבין גם את אחוזי הגידול של הכלכלה במדינה זו.

שנחאי, הנחשבת כמודל בהתפתחות הכלכלה והמסחר בסין, מעמידה מרכזי תערוכות חדשים בקצב מטורף. בעוד שנתיים יפתח שם מרכז התערוכות הגדול ביותר באסיה ואם נחבר את כל שטחי התערוכות, במרכזים השונים בעיר, שנחאי תעמוד במקום הראשון בעולם.

 

התחרות בין המרכזים השונים בעיר, יוצרת דינמיקה כלכלית, מביאה תערוכות חדשות, מעודדת את מארגני התערוכות לבוא עם רעיונות חדשים ויוזמות חדשות ובגדול, מביאה יותר אנשים לעיר ופרנסה לבתי המלון, נהגי המוניות, מסעדות, חנויות וקניונים.

 

ואיפה תל אביב?

 

ורק בישראל, המדינה והרשויות המקומיות אינן מכירות בערך התערוכות לכלכלה המקומית. מרכז תערוכות שהוקם בהשקעה גדולה במבואות העיר חיפה, אינו פעיל. בניני האומה בירושלים לא מצליחים למשוך תערוכות. בבאר שבע היה נסיון שלא הצליח, לפני שנים, להעמיד מרכז קטן לתערוכות.

הסיבה למצב זה נעוצה באדישות הרשויות לסייע ליזמים להקים מרכזים ולארגן תערוכות.

 

וכך נשארנו עם מרכז הירידים בתל אביב שנוהג כמונופול ומשמר את המצב הקיים. שנים, לא נראו בארץ תערוכות חדשות. אין עידוד ליזמים, אין סיוע ובעיקר אין התחשבות והליכה לקראת, במחירי השכרה ובתנאי תשלום.

 

משה בהר נבו

כל זמן שהתנהלות זו תימשך, נמשיך לכתוב על מה שקורה "שם" בעולם הגדול וכמעשה משה רבנו נשקיף על התערוכות בעולם....אבל לא נגיע לשם. 

 

כדי לסבר את העין על עוצמתה של תעשיית התערוכות, קראו את הידיעה בגליון זה על 5 החברות הגדולות בעולם ומחזוריהן.

 

יצחק שלו

 

 

אם הטורקים והיוונים יכולים...גם הישראלים והפלשתינים יכולים

לא רק ההיסטוריה הארוכה בין הטורקים ליוונים, רצופה בשנאות ומלחמות, גם ההווה הוא כזה. די להזכיר את קפריסין, כדי שהלהבות יתלהטו. שלא לדבר על "קפה טורקי" ביוון. אבל כאשר מדובר במסחר וכלכלה 
לכתבה המלאה

תערוכות אמנות בעולם מכלות עצמן בעטייה של חשיפה מוגזמת

עולם האמנות המודרנית נמצא בדילמה: האם להמשיך עם החשיפה בתערוכות אמנות בעולם, או לחזור ולשים את הדגש על הגלריות. התלבטות לא פשוטה, כאשר אחוזי המכירות הנובעים מהגלריות יורדים ואילו אלו הנובעים מתערוכות, אינם מכסים את ההפרש
לכתבה המלאה

5 חברות לארגון תערוכות מייצרות יחדיו מחזור המתקרב לתקציב הביטחון של ישראל

אלפי חברות לארגון תערוכות פועלות בעולם. מתוכן בולטות 5 חברות מבריטניה, צרפת וגרמניה, שמחזורן השנתי מתקרב לתקציב הביטחון של מדינת ישראל. החברות הן
לכתבה המלאה

זו לא לאס וגאס....זו אורלנדו

 

אם תשאלו איש עסקים ממוצע בארה"ב (וגם בישראל) מהי העיר הכי מתוירת, מבחינה עיסקית, בארה"ב, כל הסיכויים שתקבלו את התשובה: לאס וגאס. אבל זו תשובה שגויה הנובעת מהפרופיל של האנשים המגיעים לעיר לפעילות עיסקית


לכתבה המלאה

איזו עיר מארחת יותר כנסים מאשר ארה"ב כולה?

לפעמים המציאות עולה על כל דמיון. עיר אחת, לא גדולה, אבל במיקום אסטרטגי, מארחת בשנה נתונה (2011) יותר כינוסים בי"ל מאשר מדינות  כמו ארה"ב......אוסטרליה, צרפת, גרמניה, יפן ועוד.
לכתבה המלאה

האם תערוכת משחקי הוידאו הגדולה בעולם נפרדת מלוס אנג'לס?

 גירושין הם לא תמיד מאורע משמח. במיוחד לא כאשר הסיבה לכך אינה נובעת מבני הזוג, אלא נכפית עליהם. את זאת מרגישים על בשרם מארגני תערוכת משחקי הוידאו הגדולה בעולם – E3 ומרכז הכנסים של העיר לוס אנג'לס. 
לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל