02/04/2017 - newsletter # 61

מאז התחלנו לשלוח ניוזלטר חודשי לכל מי שנרשם כמנוי במנוע החיפוש לתערוכות www.expoexpo.com הצטרפו כ - 13,000 חברות ועסקים לרשימת מקבלי הניוזלטר.

בסה"כ, כולל חברות ועסקים שהשתתפו ומשתתפים בתערוכות בארץ ובחו"ל, מעצבי תערוכות, ספקים לענף ועוד, תפוצת הניוזלטר מגיעה לכ - 17,000 עסקים, ישירות לאדם המטפל בתערוכות.

ספקים בתחומים כמו ציוד לתערוכות, מעצבים, קבלנים, חברות תיירות, ביטוח, משרדי נסיעות, חברות תעופה ועוד, מוזמנים להשתמש בנו כדי להגיע ללקוחות

כל זאת, בעזרת באנר בגוף הניוזלטר. בסה"כ אנחנו יכולים לצרף בכל פעם 6 באנרים.

הצטרפו אלינו. פנו בבקשה אל עליזה 03-6882929 

ערים רבות בעולם חייבות את קיומן הכלכלי לתעשיית התערוכות

הפעילות הכלכלית שמרכז ירידים מייצר מתחלקת לשלושה חלקים:

1. הפעילות של המרכז ושל המארגנים השונים שמשתמשים בו, מייצרים הכנסות הנובעות מהמציגים ומן המבקרים. בגרמניה, מדובר על מחזור ממוצע של כ - 250 מיליון יורו בשנה.

 2. מן ההיבט התעסוקתי, מרכזי תערוכות מעסיקים באופן ישיר למעלה מאלף איש ובאופן עקיף כמה עשרות אלפים, שמספקים שרותים למציגים ולמבקרים בתערוכות.

3. כתוצאה מפעילות מרכז הירידים, נוצרות לעיר שבה הוא ממוקם הכנסות של מיליארדים.

כאשר מדובר על גרמניה, ערים קמות ונופלות כלכלית מהפעילת של מרכז הירידים העירוני.

ישנן דוגמאות רבות לכך. בירמינגהם במרכז אנגליה, היתה עיר "שכונתית" עד אשר פרנסי העיר החליטו להקים בה מרכז ירידים גדול. מהפתחו, העיר שינתה פניה.

התשתית התחבורתית קירבה  אותה ללונדון, בתי מלון חדשים הוקמו, מסעדות נפתחו ביחד עם חנויות מודרניות, לסגל נהגי המוניות בעיר נוספו כמה אלפי מפרנסים ועוד.

במוסקבה, לאחר פתיחתה למערב, הוקמו מספר מרכזי תערוכות במגמה להביא לעיר תיירי עסקים מהמערב. בבולגריה, מיד לאחר "השחרור" העמידו בסופיה מרכז ירידים מודרני.

אפילו בפריז, שאינה "סובלת" ממחסור בתיירים, הוקמו בשנים האחרונות מרכזי תערוכות חדשים כדי לענות על דרישה.

בגרמניה, בירת התערוכות העולמית, רואים מדי כמה שנים הרחבה ושיפוצים בהשקעות עצומות, כדי לא רק לשדרג את תנאי התצוגה והשרותים, אלא גם להגדיל את נפח התערוכות וזרם המבקרים.

כדי להמחיש את התרומה הכלכלית הקריטית של של מרכז ירידים לעיר ולפרנסת תושביה, הקדשנו כתבה אחת לפרופיל של יריד קלן. כמוהו יש עוד 7 מרכזי ירידים דומים במדינה.

קריאה מחכימה

יצחק שלו

עורך 

הטכנולוגיה הרפואית מישראל אינה יודעת גבולות

לפעמים נדמה שלחוכמה הרפואית היוצאת מישראל  יש מה שנקרא "עודפי יצוא". בכל התערוכות הרפואיות החשובות בעולם, רואים מציגים מישראל. כך גם בכנסים הרפואיים. בטכנולוגיה רפואית מישראל אנחנו מכוונים אל הקלסיקה הרפואית , רפואת שיניים, טיפול בנכים, גיהות בעבודה ועוד. ב"כל התערוכות" אנחנו שם: מסינגפור ועד סאו פאולו, עבור דרך אירופה וארה"ב.  


לכתבה המלאה

קבלני ביצוע לתערוכות במזרח אירופה, מחפשים מציגים מישראל

מעצבי תערוכות בארץ מסוגלים להיות תחרותיים בהצעותיהם ליצרנים ישראלים המציגים בתערוכות בחו"ל, רק אם הם מטילים את הביצוע על קבלנים זרים, בעיקר ממזרח אירופה. בתערוכת "יורושופ" בדיסלדורף פגשנו קבלנים רבים משם, שהציגו את היכולות שלהם. מרשים! הרשימה אצלנו.


לכתבה המלאה

מחצית מהמבקרים בקלן הם "תיירי" תערוכות....מדובר על 3 מיליון איש

הנתונים שפורסמו לאחרונה, לסיכום שנת 2016 , מלמדים שאפילו עיר ותיקה ומתויירת כמו קלן חבה את קיומה הכלכלי למרכז הירידים המקומי. הוא מפרנס באופן ישיר ועקיף קרוב ל - 19,000 משפחות ומייצר 1.11 מיליארד יורו עבור העיר וסוחריה.לא מקרה הוא שראשת העיר היא גם יושבת ראש מועצת המנהלים של היריד, כי כשצריך חצי מליארד יורו כדי להרחיב את היריד, היא תהיה זו שתבין שהעיר צריכה להשתתף בהוצאה.


לכתבה המלאה

למה חברות מציגות בתערוכה אם הן אינן מנצלות את מה שתערוכה מפיקה להן?

לידים. לידים. לידים. זו המנטרה של חברות המשתתפות בתערוכות, כאשר הן נשאלות מדוע הן נמצאות שם? איסוף לידים. זו המטרה של רוב החברות המציגות. אם כך, מדוע % 62 מהמציגים אינם עושים  follow up ללידים שהם אוספים בתערוכה?  


לכתבה המלאה

שימוש בטכנולוגיות מתקדמות אצל מציגים בתערוכות, טוב או רע?

במובנים רבים, העתיד כבר כאן. כל הטכנולוגיות המתקדמות של רובוטיקה, הולוגרמות, מציאות מדומה, מציאות רבודה, הכל כבר כאן ובשימוש בתערוכות ואירועים. לעתים, תוהה המבקר אם מה שהוא רואה וממשש בתערוכה, זו אכן המציאות. ומכאן השאלה: האם זה מוסיף או גורע לחווית הביקור....המקצועי בתערוכה?


לכתבה המלאה

למה ישראל אינה משתתפת בכנס לרפואה צבאית וחירום בדיסלדורף?

ישנם תחומים בהם לישראל אין מתחרים בעולם. אחד מהם קשור לצבא ולכל מה שמסתעף ממנו, כמו טכנולוגיות שמתפתחות בטווח המשימות הצבאיות. לישראל יחודיות בדמות פיקוד העורף, המשלב גם את המערכות האזרחיות, רשויות מקומיות, משטרה, כיבוי אש ועזרה ראשונה. אם היינו חצופים מספיק, היינו ממליצים ליריד דיסלדורף לקרוא לכנס שהם מקיימים במסגרת מדיקה "כנס פיקוד העורף"..... אז למה ישראל אינה מיוצגת בכנס?


לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל