01/03/2017 - newsletter # 60

מאז התחלנו לשלוח ניוזלטר חודשי לכל מי שנרשם כמנוי במנוע החיפוש לתערוכות www.expoexpo.com הצטרפו כ - 13,000 חברות ועסקים לרשימת מקבלי הניוזלטר.

בסה"כ, כולל חברות ועסקים שהשתתפו ומשתתפים בתערוכות בארץ ובחו"ל, מעצבי תערוכות, ספקים לענף ועוד, תפוצת הניוזלטר מגיעה לכ - 17,000 עסקים, ישירות לאדם המטפל בתערוכות.

ספקים בתחומים כמו ציוד לתערוכות, מעצבים, קבלנים, חברות תיירות, ביטוח, משרדי נסיעות, חברות תעופה ועוד, מוזמנים להשתמש בנו כדי להגיע ללקוחות

כל זאת, בעזרת באנר בגוף הניוזלטר. בסה"כ אנחנו יכולים לצרף בכל פעם 6 באנרים.

הצטרפו אלינו. פנו בבקשה אל עליזה 03-6882929 

 

 

בחו"ל יש הערכה ו....תמורה לאנשי מקצוע בתחום התערוכות והאירועים

 
לתחום התערוכות בישראל אין מוסד להכשרת עובדים. הנסיון, הוא זה שמייחד את העוסקים בתעשייה זו. אבל נסיון נרכש לעתים בדם, יזע ודמעות ובתגמול נמוך. יעברו כמה שנים טובות, עד אשר מעסיק יקבל לעבודה "איש תערוכות" ויתגמל אותו כפי שהוא ראוי.

האיגוד הישראלי לשווק יוזם קורסים להכשרת אנשים לעיסוק בשווק. ומה הן תערוכות אם לא שיווק וארגון? אבל באף אחד מהקורסים לא מצאנו אפילו שיעור אחד המיועד לתערוכות.

בחו"ל, בתמהיל השווק של חברה כ - % 15 עד % 40 מהתקציב מוקדשים להשתתפות בתערוכות. בגרמניה, אף יותר מכך. שם ובמקומות אחרים בעולם הפנימו , שמאחר שהחברות מציגות, יש מקום להעסיק אנשים שהתמחותם תערוכות.

בחו"ל, שם יש תמיד ביקוש לאנשים טובים בתחום, יש מוסדות להכשרה. באוניברסיטאות בגרמניה הנושא נלמד. מיהם שם "התלמידים"? אנשים שכבר מועסקים בחברות ורוצים להשתדרג בידע ובשיטות וכמובן, כאלה אשר מבקשים להתקבל לעבודה כאנשי מקצוע בתחום התערוכות. 

אז כדי שלא יחשבו שאנחנו מגזימים, הקדשנו את אחת הכתבות בניוזלטר להצעות עבודה לאנשי תערוכות ואירועים ולמשכורות המוצעות להם, במדינות שונות בחו"ל.

אין בכך קריאה לאנשים טובים מהארץ לעזוב לחו"ל כי שם יש פרנסה טובה, אלא להפנות תשומת לב מוסדות וארגונים אקדמיים בארץ להקדיש לכך מחשבה.

 

קריאה מחכימה

 

יצחק שלו

עורך

למה כדאי לעקוב אחרי מנועי חיפוש מעודכנים לתערוכות בעולם?

אנחנו רגילים "לגגל" כאשר אנחנו רוצים להגיע למידע עדכני בכל נושא. אך האם מנוע החיפוש של גוגל מעודכן בזמן אמיתי? יש מצב שכן, אך יש גם מקום לספק, כאשר מארגני תערוכות, משנים מועדי תערוכות או מבטלים, או לחילופין מוסיפים תערוכות חדשות ולא ממהרים להעלות את המידע לרשת. יש להם סיבות משלהם מדוע הם מסתירים מידע, אבל יש מי שיודע....


לכתבה המלאה

אחרי כמה זמן פוגשים בארץ את החידושים מתערוכות בחו"ל?

תדירות תערוכות מקצועיות בעולם, נקבעת על פי קצב החידושים שהתעשיה הרלבנטית מייצרת. כך, בנושא דפוס התדירות היא 4 שנים. בנושא פלסטיק - 3 שנים ובמוצרים מתוחכמים לייצור רהיטים - שנתיים. עוברת לפחות שנה, ממועד סיום תערוכה, עד אשר המוצרים והטכנולוגיות החדשים מגיעים לארץ. לעתים אפילו פחות...אם יש תערוכה מקצועית כמו "טימבר 2017" שמציגה את החידושים לאנשי המקצוע בישראל.


לכתבה המלאה

זה כבר לא משחק - זו תרבות. מבט אחר על משחקי המחשב מעיני gamescom 2017

עם פרוץ משחקי המחשב לחיינו, ראינו בזה עוד משחק ברוח התקופה. מדיה חדשה לילדים. בהדרגה, עם ההכרה הכלכלית שמאחורי המשחקים, זה הפך להיות עסק מסחרי ועכשיו, נראה שזה כבר חלק מהתרבות. אין כמו התערוכה החשובה בעולם למשחקי מחשב בקלן כדי להמחיש זאת


לכתבה המלאה

איזה שכר מציעים בחו"ל לאנשי תערוכות ואירועים?

בישראל אין מקצוע שנקרא "איש תערוכות". יש אנשי היי טק, יש אנשי שווק, יש אנשי טקסטיל.....אבל אין אנשי תערוכות. לעומת זאת, בחו"ל יש. ולא רק שיש, אלא אותם אנשי מקצוע מבוקשים ומתוגמלים בהתאם. כדאי להיות איש תערוכות בחו"ל. אז כמה הם משתכרים שם?


לכתבה המלאה

למה כדאי למציגים לעבור קורס קצר להגדלת סיכויי ההצלחה שלהם בתערוכות.

הנחה ראשונה היא שכל מציג בתערוכה יודע מדוע הוא משתתף בה. הנחה שנייה היא שהוא ניסח לעצמו מראש את הציפיות שלו מהתערוכה. למרבה הפליאה, לא לכולם יש תשובות לשתי ההנחות הללו. וגם לאלו שיש, הדרך להשיגן, במקרים רבים לוטה בערפל. הצוות  חייב להיות מקצועני.....ואם הוא לא? יש דרך לגשר על כך.


לכתבה המלאה

יש לצפות, בעתיד הקרוב, לריבוי תערוכות בנושא IoT

יש תערוכות שמופיעות בלוח האירועים של מארגנים בכל העולם כתוצאה מנסיון לרכב על טרנדים חמים. הן נעלמות עם התפוגגות הטרנד. מאידך, יש תערוכות שמתחילות ככאלה, אך נשארות איתנו משום שהטרנד צומח כדי להישאר. כך, נראה, יקרה עם התערוכות של "האינטרנט של הדברים"


לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל