01/04/2012 - newsletter # 5

קריסת גשר התאורה בהר הרצל בירושלים מעלה מחדש את נושא הבטיחות באירועים המוניים. יש אחריות ישירה (של המבצע) ויש אחריות עקיפה (של הפיקוח) ויש אחריות נוספת והיא של הממשלה והכנסת שהיו אמורים לחוקק את חוק הבטיחות באירועים המוניים, כבר לפני מספר שנים...ועדיין לא עשו זאת.

הקריטריונים נקבעו, התקנות תוקנו והחוק עדיין לא הובא להצבעה.

מה היה קורה אם אלו היו כבר בתוקף? לפני מספר שנים זימן מכון התקנים פגישה של מארגני תערוכות ומפיקי אירועים לדיון התיעצות בנוגע לקריטריונים לבטיחות באירועים המוניים. הייתי שם ושמעתי וראיתי את הדאגה שנבעה מדברי המארגנים/מפיקים. כולנו ביקשנו שהנושא יוגדר בחקיקה והנוהלים יהיו חלק אינטגרלי מתהליך ההפקה.

זכורני שהיתה הסכמה כללית שלפחות 3 פונקציות יהיו מעורבות בתהליך אישורי הבטיחות: מהנדס בטיחות שיאשר את התכניות, מפקח, מטעם המבצע שהוסמך לשמש כאיש בטיחות, ומנהל עבודה, שיוכשר לבדוק את בטיחות המבנה והאירוע, בעת תהליך הביצוע. ללא חתימה של שלושת הגורמים הללו, לא ינתן אישור לאירוע.

למרות ההוצאות הכרוכות בכך, תמכו כל המשתתפים בדיון במבנה הזה. שהרי בסופו של יום, אף אחד אינו רוצה להגיע למה שקרה בהר הרצל.

.....והרשיות מתמהמהות והתוצאות בשטח. עצוב.

יצחק שלו

האם יש קשר בין הצלחת תערוכה למספר המבקרים בה?

לא אחת, יצא לי כמארגן תערוכות לשמוע מהמציגים הערות באשר למספר המבקרים בתערוכה. כמעט תמיד המציגים אינם שבעי רצון מהמספר. איך אמר לי פעם מציג?: " אני רוצה לראות שחור בעיניים" ושותפי שהיה לידי שאל אותו " ומה עם הבלונדיניות?".
לכתבה המלאה

בשורה ליצרנים.... אמריקנים. ממשלת ארה"ב תסבסד השתפותם בתערוכות בחו"ל

ממשלת ארה"ב החליטה לאחרונה לסייע ליצרנים קטנים ובינוניים להציג בתערוכות בחו"ל ובכך להגדיל את היצוא שלהן לעולם. עד כה, חברות אלו השתתפו בביתנים הלאומיים האמריקנים ומעתה הם יוכלו


לכתבה המלאה

WAZE לתערוכות. איך זה נראה?

 

מי שביקר בתערוכות בסין, במיוחד בתערוכה של הכל מכל בגוואנגז'ו (ויש קרוב ל - 1000 ישראלים שעושים זאת כל שנה באפריל ובאוקטובר) יודע ומבין שההתמצאות בתערוכה היא המפתח להצלחה. כי בתוך 10,000 מציגים, לך ומצא את אשר אתה מחפש בשלושה הימים שאתה נמצא בתערוכה


לכתבה המלאה

האם מבטחים אמריקנים יסכימו לבטח אירועים בישראל?

מי שעבר את זה מבין. מי שעדיין לא התמודד עם זה, יבין בעת שהדבר יתרחש....ואנחנו מתכוונים למקרים בהם מסיבה כלשהי, שאינה תלויה במארגן/מפיק, הוא נאלץ לבטל או לדחות אירוע. 
לכתבה המלאה

תערוכת "דרופה" עדיין פתוחה. דיסלדורף מחכה לישראלים

בעת שאתם קוראים את הניוזלטר, תערוכת drupa 2012 כבר נפתחה. אבל יש עוד זמן לבקר בה כי מפאת ריבוי המבקרים, היא אינה נסגרת מחר. היא מתקיימת במשך שבועיים, עד ל - 16 במאי 2012


לכתבה המלאה

תעשיית התערוכות בארה"ב מדרגת את התערוכות לפי גודלן וחשיבותן

כמחצית מהתערוכות המתקיימות בעולם בשנה נתונה, מתקיימות ברחבי ארה"ב - כ - 9,000 במספר. בשונה משאר העולם, רובן נודדות מדי שנה למדינות שונות בתוך ארה"ב. באוקטובר 2012 יוכרזו בטקס חגיגי בושינגטון 100 התערוכות שדורגו במקומות הראשונים. יש לכם ניחוש מי נמצא במקום הראשון?


לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל