01/03/2015 - newsletter # 38

ניוזלטר זה נשלח מדי חודש לתפוצה של קרוב ל - 9,000 חברות וארגונים בישראל. התפוצה מורכבת מחברות שהציגו בתערוכות בחו"ל, אנשי עסקים שנסעו לתערוכות בחו"ל וכן אלו אשר נרשמו למנוע החיפוש של התערוכות והירידים בחו"ל בהיותם צרכנים של מידע על תערוכות ברחבי העולם.

 

זהו בהחלט מאגר יחודי של אנשי עסקים, שהדבר המשותף להם הוא תערוכות, בין אם הם מבקרים, מציגים או מבקשים להעשיר ידע באמצעות עולם התערוכות. 

 

על כן, מפרסמים אשר רואים בתפוצה זו לקוחות פוטנציאלים שלהם, מוזמנים לפרסם בניוזלטר באנר עם פרטי השרות שלהם והפניה לנותן השרות.

 

כדאי לנסות.

 

יש לפנות אל עליזה: [email protected] טל. 03-6882929

 

האם יש תשובה לשאלה מהי תערוכה טובה?

 פעמים רבות שואלים אותי " האם התערוכה.....טובה?" ותמיד אני אומר שאין לי תשובה משום שהשאלה, כשאלה כללית, אינה נכונה. השאלה הנכונה היא: "האם התערוכה טובה בשבילנו" או אז, אפשר למצוא לה גם תשובה.

והתשובה תהיה תמיד פועל יוצא של הגדרת המטרה שלשמה אנחנו שוקלים להציג בתערוכה.

לעתים קרובות אני נשאל שאלה נוספת: האם להציג בתערוכה גדולה או קטנה? בתערוכה בינלאומית או בתערוכה מקומית? וגם כאן, שוב, אין לי תשובה. וגם כאן, שוב, התשובה תלויה בהגדרת המטרה.

מה שאנחנו לומדים מכך הוא, שלפני הכל, אנחנו צריכים להגדיר לעצמנו את המטרה. לא מציגים בתערוכה משום שהיא ידועה. לא מציגים בתערוכה משום שהמתחרים שלנו מציגים בה. לא מציגים בתערוכה מהסיבה ש"אם לא נהיה בה כאילו אנחנו לא קיימים".

מציגים בתערוכה כי יש לנו מטרה ונחפש את המקום שבו הסיכויים להשיג את המטרה, הם הגדולים ביותר.

אם הגדרנו לעצמנו את יפן כארץ יעד לשווק המוצר שלנו, האם נציג בתערוכה בטוקיו או בדיסלדורף? היכן נפגוש את מקבלי ההחלטות החשובים לנו? במקרים מסוימים, עד כמה שזה ישמע אולי מוזר, דיסלדורף עדיפה.

אם בכוונתנו לחדור לשוק של מה שהיה קרוי "מזרח אירופה" נעדיף תערוכה בפראג או וינה, או אולי מינכן?

לא פשוט, אבל בשביל זהבדיוק יש יועצים מתמחים וכדאי לבדוק איתם, לפני שמקבלים החלטה.

קריאה נעימה

יצחק שלו

עורך

 

 

 

 

שבל חברה לארגון תערוכות בע"מ חוגגת 40 ומאחדת פעילות עם איטקס

לפני 40 שנה, שבל קיימה את התערוכה הראשונה שלה, "עשה זאת בעצמך", באולמי בני ברית בתל אביב. תערוכה קטנה, אבל יעודית, שסייעה להחדיר בישראל את המושג של עשייה עצמית. ההצלחה היתה עצומה והיא התקיימה ברציפות 13 שנים במקומות שונים בארץ. שיא! 35 שנים לאחר מכן, נרשם השיא השני והפעם בשנחאי.


לכתבה המלאה

טיפים לשיפור אחוזי כניסה ונחיתה...ולא מדובר בתנועת מטוסים

בגליון האחרון של "סטטוס" התפרסמה כתבה מאלפת מאת אסף שטרן, תחת הכותרת "איך להגדיל את מס' הלקוחות: טיפים לשיפור אחוזי כניסה ונחיתה". מסתבר שאמצעי השיווק היעיל ביותר הוא שווק במייל....אם זה, נעשה בצורה הנכונה. עוד עולה בכתבה כי אחוזי הפתיחה של sms עומדים על % 99. איך מגיעים לכך?


לכתבה המלאה

ארה"ב מזהירה מפני הונאה ברישום יצרנים במדריך תערוכות

בסוף המאה הקודמת (1990 וצפונה) יצרנים ומציגים בתערוכות בכל העולם, היו קורבנות של תרגיל הונאה פשוט שהופעל מאוסטריה על ידי חברה בשם Fair guide . למרבה הצער גם מציגים מישראל נפלו קורבן. לאחר אין סוף תביעות נגד החברה, היא עזבה את אוסטריה והחלה לפעול מסלובקיה תחת שם אחר. איך פעלה השיטה?


לכתבה המלאה

מבקרים בתערוכות בקלן ישלמו מס חדש לעירייה

זה בא באופן מפתיע ויש תהיות אם זה נכון והאם זה יצליח, אבל החל מינואר 2015 מבקרים מכל העולם, הבאים לקלן כדי להשתתף בתערוכות, ישלמו עוד % 5 על כל לינה בעיר. למה? ואיך אפשר להימנע מהמס?


לכתבה המלאה

של מי התערוכה הזו?

כאשר מרכז תערוכות בגרמניה מפרסם נתונים לגבי "התערוכה הבאה שלנו..." האם הוא באמת מתכוון לומר שהתערוכה הבאה היא שלו? האמת שלא! ולמה זה צריך לעניין את המבקרים של מי באמת התערוכה?


לכתבה המלאה

שונאים סיפור אהבה - נוסח גרמניה

300 קילומטר מפרידים בין קלן להנובר בגרמניה. אהבה גדולה בין שני מרכזי הירידים שם, לא היתה אף פעם. אבל כאשר אינטרסים משותפים נפגשים, גילויי אהבה עולים ומתגלים. תערוכות "אינטרצום" ו "ליגנה" משדרים זוגיות מופלאה מדי שנתיים. שתי תערוכות בכרטיס אחד.


לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל