03/11/2014 - newsletter # 34

ניוזלטר זה נשלח מדי חודש לתפוצה של קרוב ל - 9,000 חברות וארגונים בישראל. התפוצה מורכבת מחברות שהציגו בתערוכות בחו"ל, אנשי עסקים שנסעו לתערוכות בחו"ל וכן אלו אשר נרשמו למנוע החיפוש של התערוכות והירידים בחו"ל בהיותם צרכנים של מידע על תערוכות ברחבי העולם.

זהו בהחלט מאגר יחודי של אנשי עסקים, שהדבר המשותף להם הוא תערוכות, בין אם הם מבקרים, מציגים או מבקשים להעשיר ידע באמצעות עולם התערוכות. 

על כן, מפרסמים אשר רואים בתפוצה זו לקוחות פוטנציאלים שלהם, מוזמנים לפרסם בניוזלטר באנר עם פרטי השרות שלהם והפניה לנותן השרות.

כדאי לנסות.

יש לפנות אל עליזה: [email protected] טל. 03-6882929

אם לגמל היו כנפיים הוא לא היה מתקשה, ישראל לא היתה נשארת כנקודה קטנה חסרת משמעות על מפת התערוכות הבינלאומיות.

כתבנו רבות על ההיסטוריה של מרכזי התערוכות בערים באירופה, שעברו משברים כלכליים קולוסליים ומלחמות עולם ובעיקשותם להמשיך להתקיים, קיבעו את עתידם כמנוע כלכלי לעיר ולמדינה.

בפתיחת יריד המזרח הגדול של 1932 אמר ראש העיר מאיר דיזנגוף ש"תל אביב היא מרכז העולם". 4 שנים לאחר מכן, בהישמע קולות המלחמה באירופה. היריד שבק חיים, חדל מפעילותו במשך 33 שנים, עד לפתיחתו המחודשת בשדרות רוקח בשולי תל אביב.

ראשיתו של יריד המזרח בסמוך לנמל תל אביב (כמתבקש!!) ביוזמה של איש עסקים בעל חזון בשם אלכסנדר  יבזרוב (ראה ערך על שמו בויקיפדיה כאיש שהניח את היסוד לתערוכות בישראל וכמארגן התערוכות האולטימטיבי בארץ ובחו"ל במשך עשרות שנים) שגייס לשם כך את שלמה יפה ואברהם אידלסון.

יבזרוב אף היה זה שביחד עם האדריכל אריה אלחנני, עיצבו את סמל הגמל המעופף. למה מעופף? כי דיזנגוף אמר ליבזרוב, כשזה בא אליו עם היוזמה להעמיד יריד בינלאומי בתל אביב, שזה רעיון דמיוני כמו שלגמל יהיו כנפיים.

אבל היריד קם בכל זאת ואף פרח באותם שנים. מדינות רבות השתתפו בו בביתנים לאומיים. העמידו ביתנים בנויים שישמשו אותם בעתיד. יבזורוב העמיד בחו"ל משרדים לשווק ורישום מציגים. מאות אלפי ישראלים ביקרו בירידים והשלטון הבריטי שתמך ועודד את הפעילות, ראה בכך יסוד לפעילות הכלכלית העתידית. כחלק מקונצפט זה, העמידו השלטונות שטח של 100 דונם שישמש כמרכז תערוכות קבוע של תל אביב.

כאמור, בשל רוחות המלחמה באירופה, היריד של 1936 היה האחרון להיערך בשטח יריד המזרח. מאז ובהמשך, תושבי תל אביב הכירו את המתחם כחצר האחורית המוזנחת של תל אביב.

ויש אומרים שאם לגמל לא היו כנפיים, הוא היה מתקשה להתעופף ולהיעלם. או אז, הוא היה ממשיך להתקיים, במסגרת זו או אחרת, עם תערוכות מקומיות ובפעילות המאפיינת מרכזי ירידים וכל זאת כדי לשמר אותו כמרכז ירידים פעיל. ולאחר הקמת המדינה, הוא היה חוזר לתפקידו המקורי כבסיס כלכלי, עיסקי, תיירותי בינלאומי של ישראל.

כך לפחות עשו באירופה והתוצאות מוכרות.

אילו רק היינו לומדים מנסיונם של אחרים......

יצחק שלו

עורך

 

 

אי אפשר לעצור את הקידמה - Wi-Fi להמונים

כמו בפרוץ האינטרנט, כאשר מארגני התערוכות חששו שהוא יחליף את התערוכות, כך גם בעידן הווי - פיי, אותם מארגנים חששו ששימוש בו, בעת תערוכה, יחסוך את הצורך לעבור בכל הביתנים.  במקרה הראשון הם הבינו לבסוף שהשד לא נורא כל כך ואפשר לחיות איתו. כך גם במקרה השני, לוקח להם זמן, למארגני התערוכות, להבין שבלי ווי פיי חינם למבקרים, אי אפשר לעשות היום עסקים
לכתבה המלאה

תעשיית התערוכות והקונגרסים בהונג קונג בחרדה מפני איבוד הבכורה

הונג קונג זכתה בתואר מרכז התערוכות והקונגרסים של אסיה בזכות היותה במהלך ההיסטוריה השער המערבי האחרון לסין. היום, 17 שנים לאחר שהוחזרה על ידי הבריטים לסין, ישנם חששות כבדים שנסיונות  השלטון המרכזי בסין "לכפות בחירות דמוקרטיות" על העיר, יבריחו מהונג קונג תערוכות, קונגרסים ואנשי עסקים.
לכתבה המלאה

יריד פרנקפורט מעביר את תערוכת הטקסטיל מהונג קונג ליבשת

בהודעה שפורסמה מטעם יריד פרנקפורט, לאחר פרוץ המהומות בהונג קונג, נמסר כי הוחלט להעביר את תערוכת הטקסטיל, שהתקיימה לאורך שנים בעיר, לעיר אחרת בסין. לא ברור אם ההחלטה היא פועל יוצא של החרדה מפני איבוד מקומה של הונג קונג כ HUB מרכזי באזור, או שזו החלטה אסטרטגית מקצועית.
לכתבה המלאה

קונים...מוכרים...תערוכות? כדאי ללמוד משלדון אדלסון

תעשיית התערוכות בעולם, חווה בשנים האחרונות תהליך של ריכוזיות. הגדולים בולעים את הגדולים פחות, שבלעו את הבינוניים, שבלעו את הקטנים...ובסופה של הדרך, עומד תמיד אותו טייקון שבולע את כולם. הריכוזיות מתבטאת לא רק בצמצום מספר המארגנים, אלא גם בנושאי התערוכות. הטייקון קונה את המארגנים שתערוכותיהם מתמחות בתחום מסוים וכך מגיע לשליטה על תחום.
לכתבה המלאה

גם זה רעיון! מגרש חניה שהוא גם אולם לתערוכות

מה עושים כאשר מרכז תערוכות וקונגרסים זקוק להרחבה בשל ריבוי האירועים המתקיימים בו? מרחיבים, מן הסתם. אבל אז נוצרת בעיה חמורה של חניה, כי ההתפשטות היא בדרך כלל על חשבון פונקציה אחרת. באמסטרדם פתרו את הבעיה בצורה חכמה ואלגנטית
לכתבה המלאה

מה קורה לתערוכה מוצלחת בשנתה ה - 20?

20 שנה התקיימה במרכז הכנסים של סן פרנציסקו התערוכה הידועה בשמה כ - macworld שעניינה כל הקשור למחשבי אפל, על כל האפליקציות והפיתוחם החדשים. מסיבות שלא הובהרו, חברת אפל הפסיקה את השתתפותה בתערוכה לפני שלוש שנים.
לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל