חדשות

מחצית מהמבקרים בקלן הם "תיירי" תערוכות....מדובר על 3 מיליון איש

(2/16/2017 1:41:22 PM)

כל שנה, מרכז הירידים של קלן מארגן ומנהל כ - 80 תערוכות וירידים באופן ישיר וכמסייע למארגנים חיצוניים. 25 מהמותגים שלו הם מובילים בעולם. 50,000 מציגים מתארחים בכל שנה ביריד. הם באים מ - 128 מדינות בעולם.

הנתון המדהים נמצא אצל מספר המבקרים. מחצית מכלל התיירים לעיר, מגיעים כדי להשתתף בתערוכות. מדובר על 3 מיליון איש מ - 210 מדינות שונות.

חשבו על כך, מה תרומתם לבתי המלון והמסעדות בעיר, כאשר מדובר על כך ש % 70 מהמציגים אינם גרמנים וכ - % 40 מכלל המבקרים אינם תושבי העיר.

הערך הכלכלי של המרכז למדינה, מוערך ב - 2.02 מיליארד יורו כתוצאה ממסים, שימוש בשדות תעופה, שרותי רכבות ותחבורה וכד'. בעיר עצמה, כל אותם מציגים ומבקרים מייצרים הכנסה של 1.11 מיליארד יורו.

מרכז הירידים של קלן הוא הששי בגודלו בעולם, מה שמוביל להערכה שהנתונים מ - 5 מרכזי התערוכות שמקדימים אותו, מרשימים הרבה יותר בתרומתם הכלכלית.

ואחרי כל הנתונים הללו, אולי יראה כמוזר הנתון הבא: בשנת 2016, במחזור של 268 מיליון יורו, היריד רשם הפסד של עשרה מיליון יורו.

זה קורה כאשר מצד אחד משקיעים מאות מיליוני יורו בהרחבה של היריד ובשיפור השרות ומצד שני רשויות המס אינן מכירות בהשקעה כהוצאה. ב - 2017 עם הכנסה צפויה של כ - 320 מיליון יורו, מציינים ביריד, שהחברה תחזור להיות רווחית.

יש לציין כי כמעט בכל אחד מהירידים המתקיימים בעיר, ישראל מיוצגת על ידי היצואנים שלנו. חלקם במסגרת ביתנים לאומיים המאורגנים על ידי מכון היצוא וחלקם באופן עצמאי.

לשניהם, הנציגות בישראל מעניקה שרותים וסיוע. מרכז הירידים של קלן מיוצג מזה 36 שנים על ידי איטקס שרותי תערוכות בינלאומיות בע"מ www.itex.co.il

באתר החברה אפשר לראות את כל מותגי החברה ואת השרותים ליצרנים ולמבקרים מישראל. 

עוד חדשות מהנעשה בעולם בתחום התערוכות:  http://www.expoexpo.com/PageLN.aspx

 


חזרה לרשימה >>