חדשות

אולי כדאי להצטרף לגרמנים בתערוכות בהן הם מציגים בחו"ל? יש כמה סיבות טובות

(12/27/2016 12:08:15 PM)

משרד הכלכלה מסייע ליצואנים להציג בתערוכות בחו"ל באמצעות קרנות יחודיות ובאמצעות מכון היצוא, שמרכז את ההשתתפות הישראלית בתערוכות בחו"ל. ההחלטות באילו מדינות להציג ובכל אחת מהן באיזו תערוכה להשתתף, הן תוצאה של מחקרים שנעשים במכון וכן בהתאם לשיקולים מדיניים כלליים. לעתים, אלו אינם חופפים!

גם בגרמניה נעשים מחקרים ואולי כדאי להסתמך עליהם, במיוחד בתחומים בהם יש לישראל ענין לעודד יצואנים.

האיגוד הגרמני, המייצג את תעשיית התערוכות במדינה - AUMA המאושר על ידי משרדי הכלכלה והתעשיה לנהל את השתתפות היצרנים הגרמנים בתערוכות בחו"ל, יצא לאחרונה עם נתונים המלמדים על השווקים עליהם יושם דגש בשנת 2017 

 להלן הפריסה המתוכננת: בסה"כ חברות גרמניות ישתתפו בצורה מאורגנת ב - 316 תערוכות בחו"ל. הגידול המרשים הוא בשווקים של המזרח התיכון. גם אפריקה תככב בשנה הקרובה. גידול קטן נרשם גם בדרום, מזרח ומרכז אסיה, אירופה ואמריקה.

אסיה היתה ועדיין, האזור המרכזי ליצוא הגרמני. הגרמנים ישתתפו ב - 2017 ב - 154 תערוכות בחלק זה של העולם. במדינות שאינן חברות באיחוד האירופי, הם יציגו ב - 65 תערוכות, במזה"ת 25, צפון אמריקה 23, באיחוד האירופי - 18, אמריקה הלטינית - 19, אפריקה - 10 ואוסטרליה - 2 .

באילו נושאים התערוכות הללו עוסקות? ציוד וטכנולוגיות לתעשייה, טקסטיל, תעשיית מזון, חקלאות, רפואה ובתי חולים, אוטומציה ובניה.

לא ניכנס כאן לרשימת התערוכות. אותן ניתן למצוא באתר של Auma אך בהחלט כדאי לנתח את הנתונים ובמידת האפשר להצטרף אל הגרמנים ולהינות מהיוקרה שהם מביאים לתערוכות בהן הם משתתפים ולקידום שהם מבצעים.

לסיום, יצויין כי הסיבסוד של הממשלה מגיע לעתים ל % 100 כאשר מדובר בחברות קטנות (300 - 400 עובדים) ובפחות מזה לחברות בינוניות.

האיגוד הגרמני בוחר לכל מקבץ של תערוכות מארגן תערוכות גרמני אחר, שאחראי על ההוצאה לפועל, כולל כל פעולות השווק וקידום ההשתתפות בתקשורת.

אצלנו, מכון היצוא זוכה מהממשלה, לבלעדיות בכל הקשור להשתתפות המאורגנת של יצרני ישראל בתערוכות בחו"ל. הוא מהווה פתרון ליצואנים קטנים ובינוניים, שמתקשים לארגן לעצמם את ההשתתפות והשווק.

 

 

 

  
The brochure entitled “German Trade Fair Quality Abroad“ lists the trade fairs by industry and venue. Information on main products and services, year launched, intervals and contact details is provided for every fair. The brochure targets export-oriented companies both in Germany and abroad.
The calendar can be ordered or downloaded free of charge from AUMA by clicking: www.auma.de/ Publications

Full details and the latest updates on individual trade fairs can be found on the internet at www.auma.de/Trade fair database and at www.gtq.de.

 

 

 

 

 

 


חזרה לרשימה >>