חדשות

ישראל לא תשתתף באקספו 2008 בסרגוסה ספרד

(7/1/2007 9:09:35 AM)

מארגני התערוכה העולמית ( הקטנה ) EXPO ZARAGOZA 2008 כבר סופרים את הימים שנותרו עד לפתיחת התערוכה. ההחלטה על קיום התערוכה בספרד, התקבלה על ידי הארגון הבינלאומי של התערוכות העולמיות, לפני כשלוש שנים, לאחר תחרות קשה מצד מדינות שונות לארח את האירוע העולמי החשוב הזה.

 

חלק חשוב בהחלטה היה הקונצפט שהציגו הספרדים, לפיו אתר התערוכה, שנבנה במיוחד לצורך האירוע, ימשיך להתקיים כמרכז תרבות, מדע וספורט גם לאחר סיומו וישרת בכך את הקהילה. זהו דגם שנוסה כבר עם התערוכה העולמית שהתקיימה בסביליה לפני 14 שנים.

 

נושא התערוכה, שתיערך במשך 3 חודשים בין התאריכים 14 ביוני – 14 בספטמבר 2008 הוא מים וכל השימושים והטכנולוגיות הכרוכים בו.

 

יצויין כי התערוכות העולמיות אינן תערוכות מסחריות, אלא באות להציג בפני העולם את המדינות המשתתפות ואת הישגיהן בתחום הנושא המרכזי שנבחר.

 

ישראל, שהספרדים רואים בה מובילה עולמית בתחום המים וההשקייה מעוררת ענין רב בספרד. יוזכר כי באקספו העולמי שהתקיים בסביליה בשנת 1992, חברת נטפים הישראלית סיפקה את "אמצעי הקירור" בתערוכה בדמות טפטופי מים ומיני מזרקות שירדו על ראשי המבקרים וקיררו את הטמפרטורה שהגיעה לעתים ל - 50 מעלות בצל.

 

אך למרות הענין והסקרנות, ישראל תהיה אחת המדינות הבודדות בעולם שלא תשתתף בתערוכה. לא נמצא גוף רשמי במשלה שיסביר את פשר ההימנעות מצד אחד והפקרת הזירה העולמית בידי מדינות וארגונים עוינים מצד שני. 

 

בתערוכה הקודמת, בסביליה, נדרשה התערבות אישית של ראש ממשלת ספרד, כדי לקבל ( באיחור רב ) את אישור הממשלה בישראל.

 

פרטים על התערוכה העולמית בסרגוסה ניתן לקבל באתר www.expozaragoza2008.es


חזרה לרשימה >>