חדשות

העישון אסור במרכזי קונגרסים. בקרוב גם השימוש בטלפונים חכמים

(1/24/2016 2:33:56 PM)

הטרוף של "להיות מחובר למיילים" ולהתעדכן כל הזמן, גורם לאנשים לאבד % 50 אחוז מהריכוז בעת שהם מאזינים להרצאה בכנס. ונשאלת השאלה, מדוע הם באים בכלל לכנס, אם בשביל האינדיבידואל, % 50 מהנאמר אינו נקלט כלל.

הסיפור שאנשים יכולים להיות מרוכזים בשני דברים בעת ובעונה, הוא אגדה, אומרים עורכי הסקר בקרב אנשי מקצוע ומשתתפים בקונגרסים. % 40 מהם מצביעים בחיוב על איסור השימוש בטלפונים חכמים באולמות בהם מתקיימות הרצאות.

פרנצ'סקה גינו, מהארוורד, טוענת שאנשים יכולים לבצע משימות קלות כמו ללכת ולדבר באותה עת. הבעיה מתחילה כאשר אנשים חושבים שהם יכולים להאזין למישהו ולעשות בו זמנית דבר אחר.

Multitasking לדבריה, זו "אגדה רווחת, אבל המוח אינו מסתדר עם שתי פעולות שונות באותה עת." בפועל, היא אומרת, "המחקרים מראים שלאדם שעושה שני דברים לוקח כ - % 50 יותר זמן להשלים משימה אחת ובה בעת הוא עושה ב - % 50 יותר שגיאות".

מחקר אחר שנעשה על ידי מארגן הכנסים האמריקני "וורוויק" תולה את האשם במנהלי החברות, אשר למרות ששלחו עובדים לכנס, הם לא מפסיקים לשלוח להם מיילים לביצוע.

המסקנה האופרטיבית משני המחקרים היא שאין לאפשר למשתתפים בכנסים להשתמש בטלפונים החכמים באולם ההרצאות. אולם, מאחר שמארגן הכנס אינו יכול לבקש ואף לכפות זאת, יש לצפות כי כמו באולמות תיאטרון וקונצרטים, החיבור לאינטרנט, באולם עצמו, ינותק ואילו במקומות אחרים במרכז הקונגרסים הוא יפעל כרגיל.

זה יחייב את מארגני הכנסים, להקצות במסגרת התוכנית, "זמן איכות" מיוחד שיאפשר למכורים לגלוש ולמלא את חובותיהם כלפי עצמם וכלפי מעסיקיהם.

מעתה, יהיה בלו"ז הכנס, זמן להרצאות, זמן להפסקות קפה ואוכל ו.....זמן גלישה. 

לקריאת כל הכתבות והחדשות בניוזלטר   www.expoexpo.com/PageLN.aspx

 

 

 


חזרה לרשימה >>