חדשות

Drones מושג חדש שמרחף בתערוכות בארה"ב - מל"טים באולמות התצוגה

(5/18/2015 10:24:08 AM)

מה עוד אפשר להעמיס על הסמרטפונים המסכנים שלנו? כל תערוכה מציעה אפליקציות שונות ומשונות ולעתים נדמה כי מרוב אפליקציות, כבר לא רואים את התערוכה עצמה. החידוש האחרון שקשור בקצהו, אף הוא , לסמרטפון הוא ה - Drone או בשמו העברי מל"ט.

תעשיית התערוכות לא המציאה את המל"ט, אבל היא אימצה אותו בנסיון לשרת אותה. המל"טים שבעבר התאפיינו בשימושם הצבאי, עשו הסבה לשוק הפרטי - אזרחי והיום נעשה בהם שימוש נרחב בחקלאות, איתור מפגעים, צילומי אבטחה, מעקבים וכד'.

ידוע הסיפור המוזר של האב שהעלה מל"ט לאויר כדי לצלם את בתו בדרכה לבית הספר, כדי להיות בטוח שהיא מגיעה בביטחה. שאלות רבות של צנעת הפרט עלו בעקבות ריבוי השימוש במל"טים לצרכים אזרחיים.

ועכשיו הם נראים גם באולמות התצוגה בארה"ב. מציגים שוכרים את השרות כדי לצלם את התנועה בביתנים שלהם ולשדר אותה למבקרים אשר לא הגיעו עדיין לאירוע. בכך, הם מקוים תיוצר אצלם מוטיבציה לבקר אותם דוקא. השידור מועבר לסמרטפון, כמובן.

בינתיים, הנושא פרוץ, אבל כבר התחילו לדבר על רגולציה בנושא, מאחר שצצות בעיות של בטיחות, של צינעת הפרט, רישוי ועוד.

זה יפה שתעשיית התערוכות אימצה את החידוש, אבל נראה שנוצרה כאן הגזמה באשר לשימוש בו. אז לא כדאי להתאמץ ולנסות להשתלב, כי נראה שהוא יעלם מהאולמות בתוך זמן קצר ויזכר כגימיק בלבד.


חזרה לרשימה >>