02/01/2014 - newsletter # 25
למה מארגני תערוכות מזינים את הציבור עם מידע שאינו תואם את המציאות?

שנים אנחנו שואלים, מדוע מארגני תערוכות ואירועים מפרסמים מידע ונתונים על אירועיהם, אפילו אם אלו אינם תואמים את המציאות? האם בכך הם חושבים שימשכו קהל? האם בכך ירשימו את המציגים שלא נכחו באירוע, אבל נחשבים כפוטנציאלים אירוע הבא?

איננו יודעים מדוע הם עושים זאת, אבל אנחנו כן יודעים, שהם עושים נזק לעצמם בפרט ולמדיום בכלל.

בתגובה לידיעה אחרת בניוזלטר מס' 24 "האם יתכן ש - % 5 מהאוכלוסיה ביקרה בתערוכה מקצועית? או שמא זהו דמיון מזרחי?"

כותב לנו סמי סבוי תאל.מיל. תגובה חריפה מאד על אירוע שהתקיים בראשון לציון. לא נגענו. הנה הדברים בשם אומרם:

 אין ספק שהכותב יודע מה הוא כותב....הנה דוגמה "טרייה" מאירוע "מיני תערוכה" בקניון יס פלאנט בראשל"צ... המארגנים כותבים... חוכמת הכלים הבלתי מאויישים (כלי טיס, כלי רכב וכלי שיט) של מדינת ישראל מתרכזת היום באתר יס פלנט שבמערב ראשון, שם נפתח הבוקר אירוע ראשון מסוגו בארץ ובעולם – כנס מקצועי, תערוכה ומפגן אווירי, יבשתי וימי של כלים בלתי מאוישים, באירגונם ובניצוחם של אנשי אתר האינטרנט iHLS, המחזיק מזה שנה מדור מיוחד וקבוע בנושא כטב"מים.

ראשון מסוגו בעולם ???שבועיים אחרי אירוע באותו נושא המאורגן על ידי המתחרים שלהם באווניו ועשרות תערוכות ואירועים כאלה בישראל ובעולם כבר עשר שנים ??

והנה ההמשך: שלושת אלפים איש ואשה צפויים היום להגיע אל אולמי ההרצאות, .... בפועל..מה היה??

תיכוניסטים מבתי ספר טכניים ומבקרי הקניון, בדרך לסרט או למקדונלד..ועוד כמה משתאים כמוני שבאו לראות הכצעקתה ?? ועוד כותבים המארגנים... מתחם יס פלנט מקושט ומדוגלל כולו בדגלי המדינות והאורחים המשתתפים. ???? חו"ל ?? משתתפים בינלאומיים ?

נו באמת....היו כמה אזרחים נחמדים עולים חדשים ותיקים ממדינות חבר העמים ואתיופיה שהסתובבו בין המוצגים שהתעשייה האוירית הגדולה בחרה להציב שם (אם לא ידעתם היכן מבזבזים את תקציב הביטחון שאתם משלמים עליו...)

באולמות ההרצאות ירצו טובי המומחים מהארץ ומחו"ל על הכל מכל: כלים בלתי מאוישים ואמנות המלחמה

לא התאפקתי ונכנסתי לשלושת האולמות של הכנסים הבינלאומיים....אחד היה ריק והסדרן אמר שלא היו אנשים אז ההרצאה בוטלה (בשעה 12:00 בערך) בשני הירצה מנהל מכירות של אחת החברות לקהל של 28 אנשים (ספרתי) מתוכם כעשרה חיילים צעירים , מספר אנשים מבוגרים שדוקא הקשיבו בקשב רב ועוד שלוש נשים ביקשו לצאת כי "הם רק נכנסו לשמוע בדרך לארוחת צהריים בקניון.." בשלישי היו 12 אנשים ..היה שקט, חשוך ונעים....

אבל השיא עוד לפנינו..אם אין אני לי מי לי...שימו לב לצניעות של המארגנים... ותיקי סלונים אוויריים בפריס, מציגים ועיתונאים, שכבר הגיעו הבוקר למתחם האירוע במערב ראשון, הביעו השתאות נוכח קנה המידה המרשים של האירוע, ולא נמנעו מעריכת השוואות, בצניעות הראויה, בין אירוע התעופה הענקי בפריס כל שנתיים, לבין האירוע המתחיל בשעה זו בישראל, עם ייחוד כחול-לבן אחד – זה האירוע בה' הידיעה של כלים בלתי מאויישים בלבד....

בצניעות הראוייה....בצניעות הראוייה...שימו לב הצרפתים..היזהרו בסלון האוירי בלה בורז'ה ובסינגפור...קניון ראשון לציון מאחוריכם..... אין גבול כפי שאמרתם.... 

סמי סבוי תאל.מיל 

[email protected] 

 12/12/2013   


תגובות
הוסף תגובה
שתף בפייסבוק

   
תגובה חדשה
תגובה
שם
דואר אלקטרוני

  

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל