05/10/2014 - newsletter # 33

ניוזלטר זה, שמביא חדשות על קצה המזלג, מהנעשה בעולם התערוכות בעולם, משרת ומעשיר את החברות והעוסקים אשר מציגים ו/או מבקרים בתערוכות בחו"ל.

הניוזלטר משקף את הפעילות של מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל www.expoexpo.com . זה האחרון מעודכן על בסיס יומי ומשרת את כל מי שתערוכות בחו"ל הן מעניינו.

החשיפה של מנוע החיפוש היא ישירות באתר היעודי, בכתובת למעלה וכן באתרים החשובים של מכון היצוא הישראלי, אשת טורס ביזנס והאתר הפופולרי של למטייל. בכל אחד מהאתרים המוזכרים יש מנוע חיפוש לתערוכות בחו"ל שמבצע את החיפוש במנוע החיפוש שלנו.

בסה"כ נמדדים מדי יום 60 נרשמים/משתמשים חדשים שמסתכמים בחישוב שנתי ל - 21,900 איש - רובם כמובן אנשי עסקים, שמבצעים חיפושים בכל האתרים שהוזכרו.

יהיו שיאמרו שהמספר של 21,900 איש אינו מרשים ואינו מצדיק פרסום במנוע החיפוש. אנחנו לא שותפים להערכה זו, כי מדובר בקהל יעודי ששרותי תערוכות כמו טיסות לחו"ל, משרדי נסיעות, בתי מלון, השכרת רכב, ביטוח נסיעות, מעצבי תערוכות, הובלות ציוד לתערוכות, משכירי ציוד לתצוגה, טיולים של "אחרי התערוכה" ועוד, מעניינים אותו.

כך, שלדעתנו, פרסום באנר או כל צורה ורעיון אחרים במנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל יכול לקדם את העסקים שהכיוון שלהם הוא שרותים ליוצאים לחו"ל.

ובסה"כ, אנחנו מדברים על הוצאה של 250 ש"ח לחודש לנוכחות במנוע החיפוש.

אפשר לפנות לעליזה בטלפון 03-6882929 ולקבל פרטים נוספים

התפיסה הרווחת בקרב מציגים בתערוכות, בעיקר בחו"ל, היא שהאחריות להבאת המבקרים לתערוכה היא של מארגני התערוכה. בגדול זה נכון, אם מתיחסים אל כלל התערוכה כאל אירוע העומד בפני עצמו.

ברמה הפרטנית, כלומר המציג עצמו, אי אפשר ואסור גם לצפות שמארגני התערוכה יביאו את האנשים הספציפיים המעניינים כל מציג ומציג. האחריות לכך חלה כמובן על כל מציג בנפרד.

נכון, זה עולה כסף, אבל אין להימנע מכך, כי לפי כל הסטטיסטיקות, רק % 10 מכלל המבקרים בתערוכות עוברים דרך כל ביתני התצוגה והסיכוי, על כן, שהמבקר הרלבנטי ייעצר אצל כל מציג הוא נמוך.

התוצאה של זה היא, שמציג שאינו גורם לכך שהמבקרים הרלבנטים ידעו על קיומו ואף יבקרו אותו בפועל, יסיים את התערוכה בהרגשת חמיצות ואף עלול להגיע למסקנה שהתערוכה אינה מתאימה לו.

אבל יחד עם זאת, כאשר יוודע לו שהמתחרה שלו היה מאד מרוצה מהתערוכה, הוא ישאל את עצמו איך זה ששנינו הצגנו באותה תערוכה והוא מרוצה ואני לא?

התשובה לשאלה היא כמובן בצחום ההיערכות המוקדמת של שני המציגים. אחד, שהצליח, עשה את כל עבודת ההכנה לפי הספר והשני חשב שאחרים יעשו זאת בשבילו.

רובד נוסף בהצלחה של המציג בתערוכה הוא ההתנהלות שלו בתצוגה והקונצפט השיוקי שבחר.

יועצי תערוכות יודעים להכין את המציג נכון ולהגדיל את סיכויי הצלחתו, לעתים, מבלי להיכנס להוצאות עודפות.

יש הרבה דרכים לעשות זאת. בידיעה בהמשך, ניתן טיפ אחד מנצח שמנוסה בתערוכות על ידי מציגים עם ראש פתוח ליזמות: הם משתמשים בלקוחות שלהם כדי שיניעו לקוחות אחרים להתחבר למציג.

קונצפט מעניין. ראו בהמשך

קריאה נעימה

 

יצחק שלו

עורך

 

איך משיגים בתערוכה לקוחות חדשים באמצעות לקוחות קיימים?

קשה למציגים ישראלים להשיג בולטות בתערוכה בחו"ל בה משתתפים עוד 3,000 מציגים מלבדם. בעיות תקציביות מאלצות אותם לשכור שטחים קטנים, להעסיק צוות קטן ..וכן, גם לעצב את הביתן ברמה סבירה. לא יותר מזה. אז מול כל התחרות הלא שווה הזאת, איך בכל זאת גורמים ללקוחות הפוטנציאלים "לבלות" בביתן התצוגה יותר מכמה דקות, כדי לראות את הציוד שלנו בפעולה? 
לכתבה המלאה

חרם כלכלי-פוליטי כלפי מדינה לעולם אינו מושלם, כל זמן שתערוכות מתקיימות

בזמן הזה, אירופה מחרימה כלכלית את רוסיה בגלל מעשיה של האחרונה באוקריאנה. במסגרת זו, הוגבל היצוא של מוצרי מזון, מוצרים טכנולוגיים וכד' מאירופה וארה"ב לרוסיה. זהו מצב מנהלי בו המדינה מכריזה על חרם והיצרנים מצטרפים מרצון. במלי אחרות, היצרנים מפסידים והמדינה אינה מפצה. מה הם מפסידים?
לכתבה המלאה

האם התפתחות מרכז ירידים עירוני כרוכה בהתפתחות העיר? בזל כדוגמא

מרכזי תערוכות רבים שבראשיתם מוקמו מחוץ לעיר, מצאו עצמם ברבות השנים, בעטיה של התפתחות והתפשטות העיר, במרכז העירוני, יושבים על הקרקע היקרה ביותר בעיר ומשפיעים על אופי העיר. לא פשוט להעתיק מרכז ירידים שוב, אל שולי העיר. מאחר שכך, כיצד ניתן "לנצל" את מרכז הירידים לצרכי העיר? יש לכך תשובה משוויץ
לכתבה המלאה

כמה מהעסקים בישראל מחזיקים באתר אינטרנט?

כמו אישה בהריון שחושבת בעת הריונה שכל הנשים בהריון, כך גם אנחנו שכל כך מעורבים בסצינת האינטרנט, חושבים ש"כולם" נמצאים שם. אבל לא כך היא, מסתבר מסקר שנערך על ידי איגוד האינטרנט הישראלי. רק % 27 מכלל העסקים בישראל מחזיקים אתר אינטרנט וזו עובדה מפתיעה ביותר 
לכתבה המלאה

תערוכות למוצרי יוקרה ממחישות את העובדה שהבדלים בין עשירונים...לא רק בישראל

תערוכות, כבר אמרנו בעבר, הן חלון הראווה של שוק מקומי. ולא רק שוק, אלא גם מצב חברתי - כלכלי. לפיהן ניתן להבין היבטים סוציולוגים, חלוקת עושר במדינה וכמובן מבנה המעמדות.הלכנו בעקבות המילה Luxury המופיעה כמגדיר בשם תערוכה, כדי לבדוק מה קורה במדינות שונות. התוצאות מפתיעות...ואולי לא.
לכתבה המלאה

על מי חלה האחריות לסייע לעסקים בדרום לאחר "צוק איתן"

מאז הפסקת האש בדרום, ניכרת, בתקשורת לפחות, התארגנות של גופים עיסקיים ווולונטרים לסייע בשיקום העסקים בדרום, שנפגעו בעת המלחמה. הרבה רצון טוב יש כאן, אבל עדיין עולה המחשבה על מי מוטלת האחריות לסיוע?
לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל