05/04/2014 - newsletter # 29

 

 תעשיית התערוכות בעולם רושמת גידול משנה לשנה. בשנה שעברה היא רשמה גידול של % 3.

הגידול הוא לא רק בהיקף תערוכות קיימות, אלא גם בהוספה של תערוכות חדשות ובאזורים חדשים. כך למשל, האירופים גילו את אפריקה, בשנה שעברה. הם בדקו ומצאו כי קניה מהווה HUB חשוב והחלו להזרים אליה תערוכות.

אזור אחר שזוכה להכרה הוא המרחב הקרוי Euroasia ובו טורקיה היא זו שמככבת. זו הפכה להיות, לאחר 20 שנות תערוכות בלבד, למרכז הכובד של המארגנים הרב לאומיים. אלו האחרונים רוכשים, ללא הכרה, מארגני תערוכות מקומיים או נכנסים לשותפויות איתם.

הסיבה לכך אינה שתולה רק בעובדה שטורקיה עצמה היא שוק צרכנים אדיר, אלא בעיקר משום שאיסטנבול מהווה HUB לכל האזור.

גם מי שלא רוצה להתעמק בסוגיה, יכול להבין את החשיבות של טורקיה/איסטנבול אם יבחן  לרגע את ההתפתחות וההעצמה של חברת התעופה הטורקית שהפכה להיות אחת המובילות בעולם, עם מספר הקונקשנים הרב ביותר משדה התעופה של איסטנבול. עדות לכך היא גם שדה התעופה החדש בעיר.

במנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל www.expoexpo.com רשומות לשנת 2014 199 תערוכות בעשרות רבות של נושאים, בחלקם חופפים.

באיסטנבול עצמה נבנים מרכזי תערוכות חדשים, כדי לעמוד בביקוש. תופעה שנרשמה בשנים האחרונות היא יציאה של מארגני תערוכות מטורקיה אל עבר המרחב של המזרח התיכון ואפריקה.

כאן לא מדובר, כמו אצל הגרמנים או האמריקנים שמייצאים את תערוכות המותג שלהם, אלא בתערוכות חדשות לשוק המקומי, בהשתתפות של יצרנים טורקיים ומקומיים.

בשלושה החודשים הראשונים של 2014 נרשמת ירידה כלשהי בפעילות הכלכלית בטורקיה ויש גם לא מעט זעזועים פוליטיים ולכן מעניין יהיה לראות אם בסופו של דבר, ב - 2014 יישמר הגידול של השנים האחרונות.

 

קריאה נעימה

 

יצחק שלו

עורך

תערוכות וקונגרסים - מרכיב מרכזי בכלכלת ארה"ב

מן הידועות הוא שתערוכות וקונגרסים מהוים, במערב, מרכיב מרכזי בתמהיל השיווק של חברות ומפעלים. ידוע גם שבמדינות כמו גרמניה וצרפת, לתערוכות וקונגרסים השפעה עצומה על הכלכלות המקומיות. ועכשיו, לאור פרסום תוצאות מחקר בארה"ב, מסתבר כי גם שם, לתערוכות וקונגרסים חלק חשוב בכלכלה ובתיירות במדינה.
לכתבה המלאה

היכן נמצאים מנועי החיפוש לתערוכות בעולם.... בעברית?

בדרך כלל כאשר אנחנו מחפשים מידע על תערוכות בינלאומיות המתקיימות ברחבי העולם, יש לנו פחות או יותר שתי אפשרויות: להקיש שאלה בגוגל ולקבל אוסף גדול של תשובות באנגלית שאותן אנחנו צריכים למיין כדי להגיע לאותה תערוכה שמעניינת אותנו או להיכנס למנוע חיפוש ייעודי לתערוכות וירידים בחו"ל, להקיש שאלה ולקבל תשובות ממוינות ובדוקות ובעברית. אבל היכן נמצאים אותם מנועי חיפוש?
לכתבה המלאה

למה כדאי להשתתף ביריד מקצועי? מבחן התוצאה של המציגים

חברות משתתפות בתערוכות וירידים מסיבות שונות. לעתים נדירות הן יכולות לחזות מראש את הערך הכלכלי בהשתתפותן. כי מי יכול לדעת האם יהיו הזמנות? כמה? לעתים קרובות המציגים יוזמים מראש התקשרויות עם קניינים ואז קל יותר ליצור תחזית. מעטים הפעמים, שמארגן התערוכה לוקח על עצמו את האחריות להביא את הקניינים הספציפים עבור מציגו. אחד מהמקרים הללו היא תערוכת התיירות של לונדון WTM


לכתבה המלאה

תערוכת הממתקים בקלן מרחיבה את ענפי התצוגה

תערוכות ותיקות מאופינות בתפיסה שקונצפט מנצח לא מחליפים. לפעמים אפיון זה מוביל לשמרנות שאינה במקומה, משום שהיא משאירה מאחור ענפים ומוצרים חדשים שלא נכללו בתערוכה עד כה.

יריד קלן בגרמניה המארגן את תערוכת ISM לממתקים כבר עשרות שנים, מוכיח שתערוכות חייבות לזרום עם המגמות החדשות בשוק ולחדש מתערוכה לתערוכה. על בסיס זה, יתווספו החל מהתערוכה הקרובה ענפים חדשים לתערוכה.


לכתבה המלאה

אפריקה רעבה? נראה שכך חושב העולם לאור ריבוי תערוכות המזון שם

תערוכות וירידים הם חלון ראווה של כלכלות מקומיות. לפי נושאי התערוכות ומספרן, אפשר להקיש על אופי השוק ובעיקר על צרכיו. כך באופן כללי. אבל יש גם יוצאים מן הכלל. איך הם נוצרים? מתוך חמדנות יתר של מארגני תערוכות. קניה כמשל....
לכתבה המלאה

שאפו לתעשיית התערוכות של אוקראינה

תמיד אמרנו, בהקשר הישראלי, שדברים שרואים משם, לא רואים מכאן והתכוונו לתקופות המתיחות הבטחונית כאן, שבחו"ל נראות קשה, אך כאן העניינים מתנהלים כרגיל....אבל לך תסביר את זה....ואולי עכשיו אחרי שהתערוכות הבינלאומיות של חודש מרץ בקייב, התקיימו בזמנן וכ - 1,000 מציגים מכל העולם, השתתפו בהן...
לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל