06/08/2013 - newsletter # 20

המהפכות הטכנולוגיות בתקשורת, לא פסחו על תעשיית התערוכות. הן לא נראות ומרגישות היום כפי שהיה לפני עד לא מזמן. האייפון ודומיו, האייפד ומקביליו חדרו לתערוכות, לפעמים על אפם וחמתם של המשתתפים בהן ומארגניהן.

היכן מרגישים ונרגיש במיוחד את השינויים? לא באיך הביתן נראה, אלא איך הוא מתפקד?

בעת שבעזרת האפליקציות השונות, מבקר יכול להסתובב בתערוכה ולהעביר, בטכנולוגיה זו או אחרת, את המידע של המציג ומוצריו, אל האייפון שלו, מבלי שיהיה לו צורך לעצור אצל המציג או לדבר איתו, המומנט האנושי בסכנה.

המגע הבלתי אמצעי בסכנה. היכולת של המציג לשכנע את המבקר, נחלשת....בקיצור, האם התערוכות איבדו את היתרון היחסי שהיה להם על פני אמצעי תקשורת אחרים?

התשובה לכך תלויה ביכולת של התערוכות להמציא את עצמן מחדש. עד היום זה הצליח משום היכולת שלהן לאמץ את הגורם המאיים ולהפוך אותו לכלי.

ההערכה הזו אינה בגדר חלום, היא מבוססת על דברים שכבר נעשים בשטח כדי לאמץ את הטכנולוגיות האינטרנטיות והסלולריות בכדי לשפר ולהשביח את השרותים למציגים ולמבקרים ובכך להקל על כולם את חווית המשתמש ולייעל אותה.

עיקר המאמץ מופנה אל נושא התקשורת שבין המציגים והמבקרים. לא ניכנס כאן לפיתוחים שכבר מופעלים בשטח, אך זו קריאת כוון ליצרנים הישראלים המציגים בתערוכות בחו"ל: " היו ערניים למה שמארגני התערוכה והספקים יכולים ורוצים להציע לכם. אל תשבו ותחכו שהמבקרים יגיעו אל הביתן שלכם, כי היום הם פועלים לפי מצוות האפליקציה והאייפון. לאן שהוא שולח אותם, הם הולכים...ואם אתה לא שם, זה כאילו נשארת בבית".

יצחק שלו

עורך

תערוכת המזון העולמית ,אנוגה 2013" בפתח ואין זמן להכנות

 

אם נדמה שצריך להתכונן לביקור בתערוכה שנפתחת בתחילת אוקטובר בקלן גרמניה, כחודש לפני התערוכה, הרי שבמקרה של "אנוגה" טעיתם. "החודש לפני" הוא ספטמבר ובישראל, השנה, זה לא חודש של עבודה. יש חשש שלא תמצאו מקומות בטיסות, שלא לדבר על מקומות לינה


לכתבה המלאה

תאילנד נפסלה במכרז על ארגון התערוכה העולמית אקספו 2020

 

תאילנד נמצאה כבלתי כשירה במכרז לארגון התערוכה העולמית EXPO 2020 . הסיבות לפסילה פותחות צוהר אל השאלה האם כל מדינה יכולה לארח תערוכה עולמית? השאלה עולה גם משום שהיו דיבורים בישראל על כך שאולי תל אביב תגיש מועמדות


לכתבה המלאה

בשורת ה -WiFi לכולם, בתערוכות, מגיעה דוקא מבריטניה

 

גרמניה, כפי שכבר נכתב רבות, היא הסמן הימני בתעשיית התערוכות העולמית, אבל כאשר מדובר באימוץ טכנולוגיות חדשות, היא לא מן הממהרות לאמץ.

דוקא בריטניה, עם האופי השמרני שלה, כביכול, קלה יותר לאמץ ולהפעיל טכנולוגיות תקשורת. רואים זאת, עם מלוא ההפתעה, בסדרה הבריטית המעולה "מראה שחורה". בתחום התערוכות, מי שמוביל, הוא מרכז התערוכות הלאומי NEC בברמינגהם.

 


לכתבה המלאה

לראשונה - כנס בנושא רפואת ספורט בתערוכת MEDICA

 

צריכים היו לבוא מומחי רפואה כדי לומר שספורט והתעמלות, ברמה הפרטנית, הם גורם חשוב בעיכוב הזדקנות הגוף, כדי שמארגני התערוכה העולמית MEDICA בדיסלדורף יחשבו שכדאי לקיים במסגרתה כנס שיעסוק ברפואת ספורט.


לכתבה המלאה

מה זה 50+? גיל, מחלה, מצב נפשי? תערוכה?

 

מארגני תערוכות בעולם משתמשים במושג 50+ כנושא וככותרת לתערוכות שלהם. כאשר מסתכלים היטב בהרכב התערוכה ובמציגים בה, לא ברור מה משמעות המושג 50+. האם הכוונה לגיל, למצב נפשי "סטייט אוף מיינד", או חלילה מחלה. כי מה מציגים שם?


לכתבה המלאה

טיולים בהתאמה אישית

 

אנשי עסקים שנוסעים לתערוכות מוצאים עצמם לעתים עם יום פנוי או שעות פנויות בהם היו רוצים למלא את הזמן  בטיול קטן בתחומי האזור בו הם נמצאים. זה טוב לגוף ולנפש וגם לעסקים.


לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל