07/05/2013 - newsletter # 17

לפני זמן מה ביקרו בישראל 2 נציגים בכירים מיריד דיסלדורף שבגרמניה. הם באו כדי להיפגש עם תעשיינים כדי להתריע שאם כל הרצון לראות יצרנים ישראלים,תהליך קבלת ההחלטות האיטי, עלול לחסום בפניהם את הדרך אל השוק העולמי, באמצעות התערוכות המתקיימות לא רק בדיסלדורף, אלא בגרמניה כולה.

הם ניסו להסביר כי הביקוש הרב מצד יצרנים מכל העולם, מחייב אותם לסגור את ההרשמה כשנה לפני פתיחת התערוכה. לעתים, אפילו שנה וחצי. מהרגע בו מתקבלות הדרישות, אנשי היריד נכנסים לתהליך התארגנות ולוגיסטיקה שעורכים זמן רב.

כי כאשר מדובר על 2,000 עד 5,000 מציגים ו - 120,000 עד 400,000 מבקרים לתערוכה אחת, לא רק היריד צריך להתארגן, אלא כל העיר. בתי המלון, אמצעי התחבורה, בתי האירוח....כולם צריכים זמן התארגנות.

לישראלים, שנה מראש, נראית כמו נצח. איך אפשר להתחייב להציג בתערוכה שנה מראש? במצבים המשתנים בארץ, "הכל יכול לקרות" הם אומרים. הם צודקים, אבל הם לא לבד. מולם ניצבים מארגני התערוכות עם הדרישות שלהם.

"ניהול סיכונים" אומרים הגרמנים "הוא הליך שכל חברה עיסקית מתמודדת איתו ולכן, חייבים לקחת סיכון  שמשהו ישתבש במהלך השנה ואנחנו ערוכים ללכת לקראת היצרנים בכך שאנחנו קובעים תאריכי יציאה מההתחייבות, עם תשלומים מינימליים ובמקרה של ביטול השתתפות, אם אנחנו מצליחים להשכיר את השטח למציג אחר, אנחנו לא מחייבים".

מאחר שבדרך כלל, בתערוכות הגדולות, יש רשימות ממתינים, הרי שהסיכון לא כל כך גבוה.

כל מי שנפגש עם הגרמנים, הסכים, שאכן צריך לשריין מקומות מראש ועכשיו נותר לראות אם אכן יעמדו בכך.

כי יש לי חבר שמספר שבכל פעם שאשתו אומרת לו "צריכים", הוא יודע שהוא בצרות....

יצחק שלו

עורך

אזהרה חמורה מפני תרמית בתערוכות!!

לאחר אירופה, גם ארה"ב הצטרפה לאיסורים על חברה מסלובניה לפעול בתחומה, לאחר שהתברר כי החברה מנצלת מציגים תמימים בתערוכות ומחתימה אותם על התחבויות כספיות. בישראל, אנחנו מקבלים לעתים עדויות כי החברה פעילה ומנסה מזלה....בהצלחה חלקית, יאמר.


לכתבה המלאה

השתלמות מקצועית לאנשי תערוכות. לא זול, אבל משתלם

בישראל, עד כמה שהדבר נשמע מוזר, אין אף מסגרת אקדמית ו/או מקצועית המציעה לימודים והשתלמויות לעוסקים בתחום התערוכות. זאת, למרות שבישראל מצויים כשרונות יוצאי דופן בתחום זה....בהשוואה כמובן לחו"ל


לכתבה המלאה

כי בנו בחרת מכל העמים....גירסת לונדון

מצד אחד, יהודים הגרים במדינות, מחוץ לישראל, מבקשים להיחשב ככל האזרחים באותן מדינות. מצד שני, הם מבקשים לשמור ולשמר את יהדותם....ולעתים, הם עושים זאת בהפגנתיות. זו, במקרים מסוימים, יוצרת אנטגוניזם אצל "האחרים". או אז, נשמעות הטענות על אפליה, אנטישמיות וכד'. ואיך זה קשור בכלל לתערוכות?


לכתבה המלאה

מתחילים להתארגן לקראת התערוכה העולמית לפלסטיק וגומי בדיסלדורף

תערוכת k 2013 תפתח אמנם באוקטובר, אבל יש להיערך לביקור בה כבר עכשיו כי 1,000 הישראלים שיבקרו בה, הם פחות מחצי % מתוך רבע מיליון המבקרים מכל העולם. אלו האחרונים משריינים הכל מראש , עם כל המשמעויות של כך עבור הישראלים, שעושים הכל ברגע האחרון


לכתבה המלאה

הזמנויות עיסקיות בתחום החקלאות בקירגיזסטן

התחרות בין הספקים במדינות רוויות היא קשה ולעתים בלתי אפשרית עבור יצואני ישראל, אפילו בתחומים חזקים שלנו כמו חקלאות. לכן, לפעמים כדאי לבדוק שווקים שבהם התחרות עדיין לא החלה ובמיוחד באלו, ששם ישראל היא שם דבר. האם קירגיזסטן מצלצלת לכם?


לכתבה המלאה

הדמיון בין מרכז הירידים בתל אביב למרכז ארל'ס קוארט בלונדון רב. האם לשניהם צפוי אותו עתיד?

הדמיון:שניהם היו ממוקמים פעם בשולי העיר ובהדרגה התמרכזו והקרקע עליה הם עומדים הפכה יקרה מפז. שניהם, התבלו עם השנים ותיקונים ותוספות שנעשו בהם אמורים היו להציל אותם מחדלון.

ההבדל: האחד בתל אביב שייך לעירייה והשני בלונדון שייך לחברה פרטית. זה שבלונדון הגיע לסוף דרכו וזה בתל אביב, לא....


לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל