08/04/2013 - newsletter # 16

נסיעות של אנשי עסקים לתערוכות בחו"ל הן חלק נכבד מפעילותו של כל משרד נסיעות.

מידע על תערוכות וירידים בעולם, הוא בגדר פתיחת דלת מזמינה לאנשי עסקים להיכנס לאתר של סוכנות הנסיעות.

מנוע החיפוש לתערוכות וירידים בחו"ל - בשפה העברית- המכיל כ - 12,000 תערוכות בכל העולם, מציע למשרדי נסיעות להטמיע אותו בתוך האתר שלהם ובכך לתת שרות חשוב ללקוחות.

מספר משרדים כבר עשו זאת והפניה מיועדת לאחרים, שאמורים להתכונן לפתיחה המחודשת של עונת התערוכות בעולם, ברבעון השני של השנה.

לפרטים: [email protected]

תעשיית התערוכות של סין התבגרה, אחרי שנים לא רבות של חיפושי דרך. היו אלה הגרמנים שהניחו את היסוד לתעשיית התערוכות המודרנית בסין, כאשר גילו את הפוטנציאל של המדינה כשוק שמחפש ידע ואמצעים לייצור. הם החלו לייצא מותגי תערוכות לסין, כאשר רוב המציגים היו יצרנים מאירופה שחיפשו מפעלים בסין שירכשו מהם ציוד וטכנולוגיה.

כחלק אינטגרלי ממאמצי יצירת שוק תערוכות בסין, הגרמנים אף יזמו והקימו מרכזי תערוכות בסין. הבולט מביניהם הוא המרכז הענק בפודונג שבשנחאי.

העדות לכך שזו היתה אסטרטגיה של הממשלה הגרמנית, היא שמרכזי תערוכות בגרמניה שבלשון המעטה לא אהבו אלו את אלו, שיתפו פעולה בהקמת המרכזים.

ירידים כמו הנובר, מינכן ודיסלדורף הקימו חברה משותפת שתקים ותנהל את המרכז המדובר בשנחאי.

האיתות של ממשלת סין, שמדובר על תקופת חונכות בלבד, התבטא במדיניות לפיה חייב להיות לגוף הזר שותף מקומי שיהיה מעורב בהקמה ובנהול של המיזמים המשותפים. זה הוכיח עצמו כאשר התחלנו לראות יזמים סינים שהקימו מרכזי תערוכות לתפארת בערים מרכזיות במדינה.

בעוד זמן קצר יפתח בשנחאי, בסמיכות לשדה התעופה הונגשאו, המרכז הגדול בסין וכנראה גם הגדול בעולם. ההשקעה סינית, היזמים סינים והביצוע סיני.

אחרי הגרמנים החלו גם החברות הרב לאומיות לארגון תערוכות לחדור בהדרגה לסין. בהתחלה הן ריכזו את מאמציהן בהונג קונג, בין השאר משום הקלות היחסית בתקשורת באנגלית עם המקומיים.

כאמור, רוב התערוכות עד כה כוונו כדי לספק לסינים ידע וטכנולוגיות. היום, לאחר שסין כבשה את מקומה כמדינת הסחר הגדולה בעולם, מתחילים להתגלות סימנים לכך, שיחד עם השינויים החברתיים העוברים על סין, גם התערוכות הולכות ומשנות אופיין.

אפילו בסין אי אפשר להפריד בין כלכלה לסוציולוגיה. מדיניות הממשלה לעודד מעבר מכפרים לערים, שינתה בהדרגה את המרקם החברתי של הערים הגדולות. מעמד ביניים הלך וצמח והיום הוא הגורם הדומיננטי בכלכלה הסינית.

מעמד זה מאופיין בכמות הכסף שברשותו ובחיפוש הכמעט אובססיבי אחרי מוצרים ומותגים מערביים.

בעטייה של התנהלות המעמד הבינוני, גברה והלכה גם הדרישה לקיים בסין תערוכות של מוצרי צריכה מהמערב. כבר לא כל כך אספקת ידע וטכנולגיה מהמערב, אלא מוצרים.

נראה שזו תחילתו של מעבר משוק של מוכרים לשוק של קונים וסביר שנראה בעתיד תערוכות שיתאימו עצמן למבנה החדש של הכלכלה הסינית.

דוגמת סנונית לכך, היא התערוכה הראשונה למוצרי יבוא במרכז התערוכות הענק של גואנגז'ו, שרבים בארץ ובעולם מכירים אותו בשל ארבע התערוכות השנתיות למוצרי יצוא made in china

הנה כי כן, אנחנו עדים לתחילתו של מהפך ועל זה שר שמוליק קראוס המנוח:

"מזרח ומערב. הארץ היא כוכב. השיר תמיד שומר על קצב. לכל דבר יש עת... איך שגלגל מסתובב לו"

יצחק שלו

עורך

נמצא הפתרון לבעיית האבטלה בישראל

אם לקחת כדוגמא את התערוכה העולמית אקספו 2015 במילנו, הרי שפתרון האבטלה בישראל נמצא בארגון תערוכה עולמית בתל אביב. מנתונים שפורסמו לאחרונה, מסתבר כי בשנים 2012 - 2020 יועסקו באיטליה כ - 200,000 איש במעגלים השונים המרכיבים את התערוכה העולמית.


לכתבה המלאה

מהפך! הסינים מחפשים נציג בישראל לשיווק התערוכה הראשונה לייבוא מוצרי צריכה

אם עד כה היו אלה היבואנים שהסתערו על התערוכות בסין כדי לייבא את מה שמכנים "מוצרים בשקל" נראה שמעתה נתחיל לראות גם יצואנים שיבקשו להשתתף בתערוכות של מוצרי צריכה שמיועדים לשוק הסיני. שוק זה עובר בהדרגה משוק של מוכרים לשוק של קונים


לכתבה המלאה

האם צפויה בקרוב פגישה בין חולדאי ובין מנכל"ית מרכז הירידים בתל אביב בענין ה - wifi חינם למבקרים ולמציגים

מרכזי ירידים, בעיקר ה "לאומיים" שבהם נכנעו לצו השעה והטכנולוגיה והחלו מספקים שרותי אינטרנט ב - WIFI חינם למציגים ולמבקרים. כולם הגיעו להכרה שהשתתפות בתערוכות, חשובה ככל שתהיה, אינה יכולה לנתק את המשתתפים בהן מהחיים השוטפים. ומי לא הפנים?


לכתבה המלאה

אם יריד הנובר ויריד קלן משתפים פעולה, יש סיכוי שהשותפות המחודשת בין ישראל לטורקיה תחזיק מעמד

התחרות בין מרכזי הירידים בגרמניה היא עזה ואגרסיבית. אחרי הכל מדובר על שליטה עולמית בתחומי תעשייה רבים. אבל יחד עם זאת, כאשר אינטרסים נפגשים, נשכחת העוינות ועל פני השטח עולה ומתתגלה שותפות נפלאה. כך בתערוכות וכך בפוליטיקה העולמית.


לכתבה המלאה

מי מזדמן לברצלונה בחודשים מאי - יוני 2013?

עבור אנשים הקשורים למוסיקה, אמנות והפקת אירועים,  primavera sound + Sonar 2013 הם אירועים מקצועיים. עבור מי שמוצא עצמו בברצלונה בין אמצע מאי לאמצע יוני 2013 בעטיה של תערוכה מקצועית אחרת, הנה הזדמנות לשלב ביזנס עם פליז'ר


לכתבה המלאה

סובארו עשתה את זה בתערוכת רכב בארה"ב. גם אתם יכולים

איך לא להשאיר את החשיפה שלנו כמציגים, לתחומי התערוכה בלבד? שאלה מעניינת וחשובה שיועצים לתערוכות, אנשי שיווק וקריאטיב מתלבטים בה, בכל פעם שהם נדרשים לסייע למציגים.

אז סובארו עשתה את זה בתערוכה לכלי רכב בארה"ב ואנחנו יכולים ללמוד, ולשפר.


לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל