13/12/2012 - newsletter # 14

 

 

 

מנהיגי האיחוד האירופי יכולים להמשיך ולהתעקש לא לקבל את טורקיה לשוק המשותף. יש שיאמרו שבמדיניות זו אין שיקולים כלכליים רציונלים, אלא הסירוב נובע מפחד מפני המדינה המוסלמית הגדולה.

 

וכפי שנאמר, אלה מדברים וזה בא. והזה היא טורקיה שבהדרגה הולכת והופכת לגורם כלכלי רב עוצמה באירופה ובעולם. כבר היום היא הכלכלה ה - 6 בגודלה באירופה וה - 16 בעולם.

 

כבר היום, היא מוקד משיכה ליצרנים מכל העולם, בעטיו של השוק העצום של כמעט 90 מליון צרכנים. מפעלים אירופים מעבירים קוי ייצור לטורקיה ולא מאותה סיבה היסטורית של שכר עבודה נמוך, אלא כדי להיות קרובים לצרכנים.

 

בתחומים רבים בענפי המזון, טורקיה היא הספקית הגדולה ביותר לאירופה. עודפי הכסף שבידי אנשי עסקים טורקיים מוצאים דרכם ליזמויות בנייה ותשתיות במזרח התיכון ובאפריקה.

 

תערוכות בינלאומיות ביבשת השחורה מאורגנות על ידי מארגנים טורקים....ולאחרונה, אפשר לשים לב לתופעה לפיה מארגנים רב לאומיים של תערוכות, רוכשים בסיטונות תערוכות ומותגים בטורקיה.

 

זו שעתם היפה של מארגני התערוכות בטורקיה שהתעקשו כל השנים לקיים את התערוכות שלהם, אף אם ההיענות מצד יצרנים אירופים לא היתה גדולה.

 

מדי יום קוראים על חברה אחרת הרוכשת תערוכות בטורקיה. זו האחרונה היא מעצמת תערוכות בפני עצמה. לפי מנוע החיפוש expoexpo.com בשנת 2013 יתקיימו בטורקיה 226 תערוכות מקצועיות בכל תחום כלכלי ותעשייתי אפשרי. אחוז המשתתפים הזרים כבר מגיע ל - % 40.

 

זהאולי ישמע דמיוני לכמה מאיתנו, אבל הביאנלה לאמנות של איסנבול הפך להיות אחד מן האירועים האמנותיים החשובים בעולם, שווה בחשיבותו לזה של ונציה, באזל או מדריד. וזה לא ממש מפתיע כי טורקיה, כמו מדינה שהגיעה למעמד כלכלי איתן, הופכת להיות משוק של מוכרים לשוק של קונים.

 

כבר אי אפשר להתעלם מטורקיה וכדאי שגם אנחנו נהיה ערניים לכך.

 

וחשוב להדגיש כי למרות המתיחות המדינית בין ישראל לטורקיה, המסחר והכלכלה זורמים. אנשי עסקים משתי המדינות מתעלמים (עד כמה שאפשר) ונצפים ביקורים הדדיים, פגישות עיסקיות וייצוא וייבוא נרחב.

 

והתערוכות? כמו בכל מקום, גם בטורקיה, הן חלון הראווה והמקום בו נפגשים ההיצע והביקוש והקרקע שממנו צומחים עסקים הדדיים.

 

כדאי לתכנן את שנת הביקורים בתערוכות 2013 ולהביא בחשבון את טורקיה.

 

תערוכות רלבנטיות אפשר למצוא במנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל www.expoexpo.com

 

בילוי נעים עם קפה טורקי ורחת לוקום בצד

יצחק שלו

עורך

ראיתם פעם סינים שיכורים?

כמה תערוכות יין סין יכולה לספוג? האם התחרות על השוק הסיני שזה עתה החל לצרוך יין, לא תשאיר כמה חללים בדרך? בין אם הם סינים או אירופים?

שאלה זו עולה בעקבות ההתנפלות של מארגני תערוכות מאירופה על שוק היין בסין


לכתבה המלאה

הזדמנויות עיסקיות בתערוכה העולמית אקספו 2015 במילנו

expo 2015 במילנו, כמו התערוכות העולמיות שקדמו, הוא אירוע גרעוני בעליל. המדינה המארחת מקציבה מתקציב המדינה את הסכומים הנדרשים לצורך הפקת האירוע. מדובר במאות מליוני דולרים. אז כפי שאנחנו יודעים מהחיים, במקום שהאחד בוכה, השני צוחק


לכתבה המלאה

עכשיו אנחנו באפריקה

אמרו כבר לפנינו, שתערוכות משקפות את המגמות הכלכליות בשוק נתון. כך, למשל, גילינו שטורקיה הפכה משוק של מוכרים לשוק של קונים, לאחר שהמגמה של חברות זרות להציג או לארגן תערוכות בטורקיה צפה על פני השטח. עכשיו, התערוכות החלו לצוף באפריקה ועבור הישראלים זו הזדמנות להיכנס, כאשר המגמה נמצאת בראשיתה


לכתבה המלאה

סוגיה משפטית: כמה פעמים באת בטענות (כמציג) אל מארגן התערוכה....על לא עוול בכפו?

מארגן תערוכות הוא לא כליל השלמות, כמו כולנו. לעתים הוא מפשל והמציגים שלו "אוכלים אותה" ובאים אליו בטענות. ולפעמים הוא לא אשם....אבל תמיד הוא הכתובת של המציג לתלונות. אז כדאי לנו המציגים להבין מתי אנחנו מתלוננים עם תחמושת חיה ביד ומתי אנחנו פועלים על סרק.

וכדאי בהזדמנות זו להתודע אל המושג back to back .ביקשנו מהמשפטן ע"וד שי פורת להחכים אותנו בנושא.


לכתבה המלאה

אלוהים נמצא בתערוכות הקטנות...שבמרכז התערוכות הגדולות בגרמניה

באופן טבעי, הנטיה של כולנו, בין אם כמציגים או מבקרים, היא לחפש את התערוכות הגדולות, כי "כולם שם". זה נכון, אבל מרוב עצים, לפעמים לא רואים את היער. וגם, שם כולנו... זנב לאריות.לכן, כדאי לפעמים לאמץ את הקונצפט האומר  ש"אלוהים נמצא בפרטים הקטנים" ולחפש את התערוכות הקטנות כי


לכתבה המלאה

באילו תערוכות בחו"ל נבקר בחודש מרץ 2013?

עונת התערוכות בעולם מתחילה מדי שנה בחודש מרץ. אמנם הלוח בחודשים ינואר - פברואר די מלא, אבל עם האביב הכל מתחיל לפרוח. הכנו רשימה חלקית של תערוכות חשובות בעולם, מתוך 697 שבלוח,בהן יבקרו אנשי עסקים מישראל. לעיונכם. 


לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל